تبليغاتX
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدعطر - آرشیو 1394/5
RSS

آیا معنای جنسیت در عطر و ادکلن از میان رفته است؟

چرا عطر و ادکلن های مردانه و زنانه به هم نزدیک شده اند؟

یکی از دسته بندی های تقریباً جدیدی که در گروه بویایی عطر و ادکلن های زنانه ایجاد شده است ، گروه عطرهای چوبیست. 

 اما اینکه به چه علت این دسته بندی به تازگی رونق یافته دلایل آماری و فکری بسیاری در پشت آن نهفته است.

عطر و ادکلن ، روانشناسی و همین طور جامعه شناسی همواره در کنار هم بوده اند. پیش از هر تولیدی آمارهای بسیاری از روحیات و تفکرات زنان و مردان گرفته می شود و تولیدات بر همین مبنا پیش می روند، زیرا رایحه ارتباط مستقیمی با طرز تفکر و احساس دارد و عطرها باید بتوانند در بین مردمان عصر خود جا باز کنند.  

زمانی که عطر و ادکلن های قدیمی و رایحه آنها را بررسی می کنید ، متوجه می شوید که کاملاً متفاوت با مدل های امروزی طراحی شده اند. عطر و ادکلن های زنانه اغلب حالتی بسیار زنانه و رمانتیک دارند و حسی منفعل و ساکن را القاء می کنند. عکس آن نیز عطرهای مردانه بسیار خشن ، قوی و مستحکم تر طراحی شده اند. قدرت و اقتدار ، حرف اول و آخر در تمام تولیدات مردانه قدیمیست. کوچکترین خصلت زنانه در عطرهای مردانه و همچنین عکس آن نیز دیده نمی شود ، همان دیوارهای جنسیتی که در بین دو جنس زن و مرد در روزگاران گذشته بود در عطرها نیز بین رایحه های زنانه و مردانه وجود دارد و آن چنان شدید که عطر هیچ جنسی برای دیگری قابل استفاده نیست. 

این حالات دقیقاً بیانگر روزگاریست که زنان و مردان از هم جدا بودند، زنان مشغول به کارهای خانه و مردان مشغول به فعالیت های مردانه. کمتر زنی پا به پای مردان و در حیطه آنها کار می کرد و مردان نیز مشاغل و روحیاتی زنانه نداشتند. 

با گذر زمان و تغییر دوران و تفکرات ، کم کم عطر و ادکلن ها نیز تغییر کردند و بر همین مبنا ظهور عطرهایی دو جنسه نظیر CK One ها و ... که بیانی از برابری جنسیتی هستند نه تنها بی دلیل و اعجاب انگیز نیست بلکه کاملاً به جا و به موقع است.

 

و اما زنان مدرن امروزی در کنار مردان و هم ردیف آنان فعالیت می کنند ، طالب قدرت و استقلال شخصیتی و مادی هستند و کم کم غیر وابسته به مردان می شوند. بنابراین برای زن مدرن امروزی با تفکرات و احساسی جدید ، شاخه جذاب دیگری نیاز است تا توانایی جلب و هم سطحی فکری با او را داشته باشد. 

در این گروه جدید ، رایحه های زنانه در کنار نت های مردانه به کار گرفته می شوند که در عین دادن شخصیتی زنانه به عطر و ادکلن ، مصرف کننده آن را شخصی قدرتمند و خود مختار نشان می دهند.

همیشه هنگام خرید ادکلن توجه کنید که قیمت ادکلن EDP از قیمت ادکلن EDT بیشتر است.

هنگام  خرید عطر، قیمت عطر  را با عطربازار مقایسه کنید.

عطربازار  ارائه کنده بهترین عطرها با بهترین قیمت 


برچسب ها :
اشتراک گذاری :

آمار وبلاگ
» بازدید امروز : 16
» افراد آنلاین : 2
» بازدید دیروز : 1
» بازدید ماه : 51
» بازدید سال : 98
» کل بازدیدها : 214
» مجموع اعضا : 0
» تعداد مطالب : 3342
» تعداد نظرات : 4
کد های کاربر